Трамп го потпиша указот за реформи на полицијата


На социјалните мрежи кружи ужасна видео снимка на која се гледа како 36 годишен маж со нож во глава шета низ улиците на Њујорк, а ранет е бидејќи се обидел да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

На социјалните мрежи во САД кружи снимка од напад во Мичиген на која се гледа како еден Афроамериканец напаѓа белец, а снимката на својот Твитер ја објавил и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократите во американскиот Сенат се против гласање за Законот за полициска реформа, предложен од републиканците, планирано за неделава. Критичарите велат ...
| | веќе видена | слични

Бројни снимки на насилство пристигнуваат од Соединетите Американски држави во последните неколку недели. Ново видео од нападот од Флинт во Мичиген се издвојува ...
| | веќе видена | слични

Од САД во последните недели пристигнуваат бројни снимки од меѓурасно насилство, како полициско така и од страна на демонстрантите. А новата снимка на напад од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Осум чувари од затворот во американската сојузна држава Минесота, каде што се наоѓа Дерек Човин, полицаецот кој е обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Александар Кеунг, еден од полицајците осомничени за убиството на Афромамериканецот Џорџ Флојд бил виден во еден маркет како купува колачи и сок. Тој бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 228 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп го потпиша указот за реформи на полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: