Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

6 копии
4 копии

Еден од лидерите на Демократскиот фронт, Андрија Мандиќ денеска ја повика опозицијата во Црна Гора да се обединат и да преземат конкретни активности, се ...
| | веќе видена | слични

Референдумот за независност на Нова Каледонија ќе се одржи на 4 октомври, соопшти портпаролката на француската Влада, Сибет Ндиаје, јави дописникот на МИА. ...
| | веќе видена | слични

Женскиот манастир во Ѓаково на Милосрдните сестри на Св. Крст потврди денеска има десет калуѓерки позитивни на коронавирус. Во неделата на 21 јуни четири ...
| | веќе видена | слични

Пакистанските сили за борба против тероризмот денеска извршија упад во скривница на северозападниот дел на земјата, што доведе до пресметка во која загинаа ...
| | веќе видена | слични

Индиските власти денеска најавија дека планираат да протераат половина од дипломатскиот персонал на пакистанската Амбасада во Њу Делхи поради шпионажа. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
3 копии

Поранешниот јапонски министер за правда Катсуки Каваи и неговата сопруга, пратеничката Ани Каваи, се уапсени денеска под сомнение дека купувале изборни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: