Кризен штаб: Иако бројот на нови случаи е мал, да продолжиме одговорно да се однесуваме


На денешниот состанок на општинскиот кризен штаб се разговараше за актуелната состојба со пандемијата од КОВИД 19. На ниво на Општина Битола, бројот на нови ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Струмичанец на возраст од 47 години е новиот случај на заразен од коронавирусот, информираа денес од Центарот за јавно здравје во Струмица. – Тој се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

– Тој се наоѓа во државен карантин, односно не е во Струмица и се работи за асимптоматски случај, изјави за МИА директорот на струмичкиот Центар за јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 573 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 347 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кризен штаб: Иако бројот на нови случаи е мал, да продолжиме одговорно да се однесуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: