Американски научници тврдат: Коронавирусот мутираше, сега е уште позаразен...

Низа на лабораториски експерименти кои ги спровеле американските истражувачи укажуваат на тоа дека коронавирусот еволуирал и станал уште позаразен. Научниците ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Непријателот треба да се декодира за да не се пука во темница, вели младиот научник д-р Горан Кунгуловски, кој како прв човек на „Биоинженериг“ и на ...
| | веќе видена | слични

 Ваквите тврдења се поткрепени со истражување направено со примероци од 10 пациенти во Лабораторијата за Генетика и Персонализирана Медицина, која е дел од ...
| | веќе видена | слични

Тимот од Лабораторијата за Генетика и Персонализирана медицина во Клиниката Жан Митрев во соработка со партнерска компанија, предводен од Д-р Горан ...
| | веќе видена | слични

Откако минатата недела од клиниката „Жан Митрев“ информираа дека на досега уникатен начин, успеале да излекуваат пациент заразен со коронавирусот, денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 509 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски научници тврдат: Коронавирусот мутираше, сега е уште позаразен...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: