Американски научници тврдат: Коронавирусот мутираше, сега е уште позаразен...

Низа на лабораториски експерименти кои ги спровеле американските истражувачи укажуваат на тоа дека коронавирусот еволуирал и станал уште позаразен. Научниците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Непријателот треба да се декодира за да не се пука во темница, вели младиот научник д-р Горан Кунгуловски, кој како прв човек на „Биоинженериг“ и на ...
| | веќе видена | слични

 Ваквите тврдења се поткрепени со истражување направено со примероци од 10 пациенти во Лабораторијата за Генетика и Персонализирана Медицина, која е дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој пат тимот од Лабораторијата за Генетика и Персонализирана Медицина во соработка со компанијата Био Инженеринг, предводен од Д-р Горан Кунгуловски, беше ...
| | веќе видена | слични

Тимот од Лабораторијата за Генетика и Персонализирана медицина во Клиниката Жан Митрев во соработка со партнерска компанија, предводен од Д-р Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 350 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Сосема на кратко дозволете да се осврнам на прашањето со Бугарија. Потребно е да се издигнеме над облаците на измамите и пазарењата кои ни ги носи Владата со ...
сите 159 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 34 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена

На денешната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е одлучено во вториот круг од локалните избори, онаму каде што партијата нема свој кандидат, да бидат ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски научници тврдат: Коронавирусот мутираше, сега е уште позаразен...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: