Бројот на заболени од Ковид-10 ја надмина бројката од 4.000 до сега, има девет починати


Во последните 24 часа се регистрирани 162 нови случаи на ковид-19 од направени 778 тестирања. Во скопје има нови 92 позитивни, а во Тетово се 32. Во останатите ...
| | веќе видена | слични

Бројот на починати и натаму не опаѓа... Надлежните забележале дека пикот на позитивни случаи расте  токму за време на викендите.. Пред Владата е Лука Андреев..
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на изминатите 24 часа починати се 9 лица од КОВИД-19 од кои пет од Скопје, двајца пациенти од Тетово, еден од Охрид и еден пациент од Гостивар. На ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира за корекција во измена на информацијата во врска со пациентот од Скопје (64г) починат и заведен во денешната статистика. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациентот од Скопје (64) болен од ковид-19 починал по пристигнувањето дома, а не во кола, се коригираат од Министерството за здравство, откако првично беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 367 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 528 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заболени од Ковид-10 ја надмина бројката од 4.000 до сега, има девет починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: