Повторно високи бројки на новозаболени од КОВИД-19 во земјава - 162 нови случаи и 9 починати


162-ца новозаразени и 9 починати од Ковид-19 изминатите 24 часа во Македонија. Продолжува трендот на високи бројки на инфицирани и смртни случаи. Од направени ...
| | веќе видена | слични

Епилогот на изминатите 24 часа на работата на Државниот санитарен инспекторат околу следењето на контактите на позитивните со коронавирус во земјава е издадени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 26 лица, обвинети за ...
| | веќе видена | слични

Инспектори на Пазарната инспекција во саботата вечерта упаднале на свадба во објект специјализиран за масовни забави на периферијата на Битола во ...
| | веќе видена | слични

И покрај апелите да не се организираат прослави и викендов на социјалните мрежи се објавуваа видеа и фотографии од матури, свадби на кои се гледа како луѓето ...
| | веќе видена | слични

Нова трицифрена бројка на заразени со коронавирус, 22 -ца оздравени и пет смртни случаи изминатото денонокие во Македонија. Починатите се од Скопје, Куманово, ...
| | веќе видена | слични

Четиристотини и педесет граѓани кои се суспектни за коронавирус, затоа што биле во контакт со некој што бил позитивен, не ги примаат решенијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во последните 24 часа се издадени решенија за изолација на 366 лица, од кои 261 од граѓаните ја ...
| | веќе видена | слични

За неполни две недели од 5 до 18 јуни има вкупно 1883 позитивни на коронавирусот. ДСЗИ дневно издава по 1500 решенија за самоизолација и по 500 решенија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно високи бројки на новозаболени од КОВИД-19 во земјава - 162 нови случаи и 9 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: