Градоначалникот на Дебар РАЗОЧАРАН ШТО КОРОНАВИРУСОТ СЕ ВРАТИ ВО ГРАДОТ


10 копии

За 24 часа во земјава починаа 11 луѓе од вирусот КОВИД-19, што е најголем и првпат двоцифрен број од почетокот на епидемијата пред четири месеци. Нови ...
| | веќе видена | слични

Единаесет лица починаа од компликации од коронавирус, а регистрирани се 185 нови случаи на КОВИД-19 во последните 24 часа од 1.364 тестирања, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот број на починати пациенти, вкупно 11, е прва двоцифрена бројка во земјава од почетокот на епидемијата до сега. Иако здравствените власти велат дека ...
| | веќе видена | слични

Нови потврдени од вчера има уште 185 од 1364 тестирања, а повеќе од половина (96) се во Скопје. Бројот на дијагностицирани достигна 5005. Меѓу заразените се и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во изминатото деноноќие во Дебар потврдени се 18 новозаразени лица со Ковид-19, што е најголема бројка на нови случаи во еден ден од почетокот на пандемијата. ...
| | веќе видена | слични

Починати се 11 лица – осум од Скопје, еден пациент од Куманово, еден од Штип и еден од Тетово. Во ГОБ „8 септември“ починаа осум лица – пациент (53г) примен на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 569 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот на Дебар РАЗОЧАРАН ШТО КОРОНАВИРУСОТ СЕ ВРАТИ ВО ГРАДОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: