ФАКТОР НА ДЕНОТ: Вонредната состојба завршува, а договор за избори засега нема


ПЕНДАРОВСКИ НЕМА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА Шефот на државата Стево Пендаровски, денеска обраќајќи се до јавноста истакна дека во овој момент нема ...
| | веќе видена | слични

Ќе разговараме за она кое што е актуелно, ќе разговараме за тоа што е направено изминативе три години од страна на ова раководство на СДСМ предводено од Зоран ...
| | веќе видена | слични

Мајката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е позитивна на коронавирус и се наоѓа на домашно лекување, потврди денеска Мицкоски за време на посетата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и никако не може да води кампања позади сметачките машини, позади екраните, туку ВМРО-ДПМНЕ ќе биде заедно со народот и во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потврди дека неговата мајка веќе неколку дене е позитивна на коронавирусот. -Ние се немаме видено, направено е ...
| | веќе видена | слични

Дa, точно е. Мајка ми е позитивна, веќе неколку дена. Направено е тоа епидемиолошко интервју со неа, луѓето кои биле во нејзина близина се разбира ќе бидат и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, потврди денеска дека неговата мајка е позитивна на коронавирусот, јави Телма. Мицкоски посочи и дека тој немал ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потврди дека мајка му е позитивна на коронавирус, но дека се немаат видено подолг период, поради ризикот на кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 358 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 645 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 270 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 253 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Вонредната состојба завршува, а договор за избори засега нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: