Канал 5 неофицијално дознава дека бројот на новозаболени денеска е 148 лица


 Канал 5 неофицијално дознава дека денешната бројка на нови случаи на заболени од Ковид -19 е најверојатно е 148 новозаболени, од нив во Скопје се околу 70. 
| | веќе видена | слични
7 копии

Лекарка специјалист и медицинска сестра од Општа болница Кавадарци се новите случаи на КОВИД-19 во Тиквешијата. Информацијата за МИА утрово ја потврди доктор ...
| | веќе видена | слични

Овие два дена членовите на Комисијата за заразни болести ќе разговараат за олабавување на рестриктивните мерки кои се во последната трета фаза. За Фактор велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука на денешната-прес конференција, одржана по средбата со општинскиот Оперативен штаб со кој раководи тој, епидемиолошката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 208 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канал 5 неофицијално дознава дека бројот на новозаболени денеска е 148 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: