Коронавирусот и животните: не се само лилјаците


5 копии
2 копии

Додека канадските власти, наводно, објаснија дека пратките од вирусот ебола и хенипавирусот во Кина не се поврзани со појава на коронавирус, еден епидемиолог ...
| | веќе видена | слични

Пратка со наведениот вирус е испратена од Националната лабораторија за микробиологија Винипег во Канада на Институтот за вирусологија во Вухан во почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Низа на лабораториски експерименти кои ги спровеле американските истражувачи укажуваат на тоа дека коронавирусот еволуирал и станал уште позаразен. Научниците ...
| | веќе видена | слични

Во дел од балканските земји повторно се зголемил бројот на заразени лица. Таков е случајот во Албанија, каде во изминатото деноноќие регистрирани се нови 48 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев застана во одбрана на ставот од учебниците и спомениците да се избрише зборот бугарски а да остане само фашистички окупатор со изјава која ...
сите 214 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 332 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 182 | | | веќе видена

Активни се 12.207 случаи во државава од кои најголем број 5714 се во Скопје. Во Тетово има 951 активен случај, во Куманово 937, во Гостивар 497, во Охрид 491, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот и животните: не се само лилјаците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: