Финансиската полиција ќе проверува дали 4 лица на иста маса се од едно семејство


Финансиска полиција ќе утврдува дали четирите лица на една маса се од исто семејство. Од денеска пазарните инспектори заедно со претставници од финансова ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата, на седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на Протоколот за отворање и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на вечерашна седница донесе одлука да се продолжи работното време на угостителските објекти, својот министерот за економија Крешник Бектеши на својот ...
| | веќе видена | слични

Работното време на угостителските објекти се продолжува до полноќ во работните денови и до 1 часот по полноќ за време на викендите. Ова го одлучи Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кафулињата и рестораните во Македонија ќе можат да работат и до полноќ во работни денови, а до 1 часот по полноќ за време на викенд. Тоа практично значи дека ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата и рестораните ќе работат до полноќ, а за време на викендите односно во петок и сабота ќе можат да работат до еден часот по полноќ. Владата на ...
| | веќе видена | слични

„Донесена одлука за продолжување на работното време на угостителските објекти до полноќ во работни денови и до 1 часот после полноќ за време на викендот“, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Кресник Бектеши, вечерва преку фејсбук соопшти дека ќе се продолжи работното време на угостителските објекти. „Донесена е одлука за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту еден од автобусите на „Беса транс“ не бил електронски евидентиран во системот кога ја поминувал границата на Македонија. Системот работел бавно, изјави ...
сите 174 | | | веќе видена

Првиот човек на јавното обвинителство Љубомир Јовески во Тема на денот во Дневникот на Сител потврди дека еден од преживеаните патници му кажал дека од ...
сите 307 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 164 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 395 | | | веќе видена

Бугарските медиуми доцна синоќа објавија дека е разоткриена мистеријата зошто има несовпаѓање меѓу списокот на повредени во несреќата во „Пирогов“ и списокот ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиската полиција ќе проверува дали 4 лица на иста маса се од едно семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: