Заев: Владата донесе успешни економски мерки во време на корона кризата


Заради успешните политики на Владата на економски план во време на корона кризата Република Северна Македонија заклучно 10 јуни имаа загуба од четири милијарди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тимчо Муцунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ во отвореното студио посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе води доста успешна кампања која ќе биде фокусирана за заштита ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва Тимчо Муцунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во „Отворено Студио“ каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нуди личности кои ќе бидат профил што ...
| | веќе видена | слични

„Во консултација со економскиот тим ние практично сме во ситуација каде што ќе можеме да ги реализираме сите ветувања кои што ги дадовме и за програмата за ...
| | веќе видена | слични

Не верувам дека СДСМ ќе ја има приближно онаа поддршка која ја имаше во 2016-тата година истакна меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервју за емисија на телевизија МРТ имаше и Дарко Лазаров, претседател на комисија за економија при ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека економската ситуација е ...
| | веќе видена | слични

Економската ситуација е загрижувачка бидејќи во време на Ковид-19 околу 15.000 граѓани останаа без работа, а сето тоа се должи на неспособноста на оваа влада ...
| | веќе видена | слични

Интервју за емисија на телевизија МРТ имаше и Дарко Лазаров, претседател на комисија за економија при ВМРО-ДПМНЕ при што посочи дека , паралелно со програмата ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска во гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Владата донесе успешни економски мерки во време на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: