Експертите предупредуваат дека САД се пред втор бран од заразата со коронавирусот

Пред САД е вториот бран на случаи на коронавирусот , предупреди Ерик Тонер, експерт од Универзитетот Џон Хопкинс во Мериленд. -Во некои делови на земјата се ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Епл поради пораст на стапката на инфекции во некои американски област затвора 11 продавници во четири американски држави: Аризона, Флорида, Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Трамп во интервју за Волстрит Џурнал објавено денеска нагласи дека тој лично смета дека тестирањето за новиот коронавирус е „преценето“, тврдејќи ...
| | веќе видена | слични

Нов Зеланд денеска го објави својот трет потврден случај на коронавирус во текот на оваа недела, што ја поттикна владата да ги засили рестрикциите за оние што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус во САД денеска стана поголем од бројот на луѓе кои земјата ги загуби во Првата светска војна. Во изминатите 24 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според најновите податоци, бројот на заразени се зголемува во многу држави, додека бројот на мртви во САД, го надмина бројот на жртвите, кои ги имаа во Првата ...
| | веќе видена | слични

Властите во шест американски сојузни држави регистрирале рекорден број нови случаи на зараза со коронaвирусот на дневно ниво, според извештаите на тамошните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите предупредуваат дека САД се пред втор бран од заразата со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: