Борис Џонсон и лидерите на ЕУ во понеделник ги продолжуваат преговорите по Брегзитот

Од европска страна, во разговорот ќе учествуваат претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен изјави дека сите земји членки на ЕУ се подготвени да сторат сé што е можно за до крајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нивото на алармирање на корона вирусот е намалено од ниво четири на ниво три во Велика Британија во петокот, се вели во соопштение на Главните медицински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон, ќе го посети Лондон за да ја одбележи 80-годишнината од историското обраќање на Де Гол пред Французите во Лондон, а ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон изјави дека верува оти пост-Брегзит трговски договор е можен до крајот на следниот месец, по разговорите со лидерите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 149 | | | веќе видена

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 138 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

„Постојат сериозни индикации дека по локалните избори Македонија ја очекуваат формирање ново парламентарно мнозинство и нова Влада.“ – изјави Зеќирја Ибрахими, ...
сите 100 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Џонсон и лидерите на ЕУ во понеделник ги продолжуваат преговорите по Брегзитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: