Филипче: Апелирам пациентите да кажуваат точни податоци


“За време на викендов ќе се разговара за целосно отворање на границите односно за слободен проток на граѓани без тестови и изолација, а конечната одлука за тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека викендов ќе дискутираат за отворање на границите некаде од почетокот на следната недела без карантин и без ...
| | веќе видена | слични

За неполни две недели од 5 до 18 јуни има вкупно 1883 позитивни на коронавирусот. ДСЗИ дневно издава по 1500 решенија за самоизолација и по 500 решенија на ...
| | веќе видена | слични

„Во Албанија не можете да се тестирате ако немате симптоми, исто и во Србија, од таму е разликата во бројките меѓу нас и другите држави, кои не можеме да ги ...
| | веќе видена | слични

Не постои ниту еден единствен анкетен епидемиолошки податок кој што укажува дека некој се заразил со корона вирусот ако ги почитувал мерките, рече министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во емисијата „Само интервју” на телевизијата „Канал 5″ рече дека од почетокот на епидемијата во нашата држава имало ...
| | веќе видена | слични

Предвидувањата на епидемиолозите се дека следната недела може да се очекува дека во Скопје жариштето ќе спласне, но ова е со резерва, можеби има некои контакти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа се најде и на предизборните митинзи на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, особено на оние во северна Грција, во грчката област Македонија: ...
сите 257 | | | веќе видена

Неготинец е лишен од слобода бидејќи не почитувал судска забрана и им се заканувал на мајка си и братот, информираа денеска од СВР Велес. - Синоќа во 20 ...
сите 532 | | | веќе видена

Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, денеска го осуди израелскиот напад врз израелскиот камп Нусејрат во ...
сите 353 | | | веќе видена

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само блеф за домашна ...
сите 113 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ги повлекува плановите за формирање петгодишен фонд од 100 милијарди долари за воена помош за Украина, по ...
сите 163 | | | веќе видена

Откако гласаше на изборите за ЕП во болница, тој рече дека „Словачка нема да биде вовлечена во воените авантури на одредени западни земји кои се согласија ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Апелирам пациентите да кажуваат точни податоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: