В понеделник продолжуваат разговорите меѓу Џонсон и лидерите од ЕУ

Британскиот премиер Борис Џонсон и европските лидери ќе одржат разговори на 15 јуни преку видео-конференција за идните односи меѓу Европската унија и Велика ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен изјави дека сите земји членки на ЕУ се подготвени да сторат сé што е можно за до крајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон, ќе го посети Лондон за да ја одбележи 80-годишнината од историското обраќање на Де Гол пред Французите во Лондон, а ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Австралија и Велика Британија денеска официјално почнаа преговори за слободна трговија после Брегзит и се надеваат дека ќе ги завршат оваа година, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон изјави дека верува оти пост-Брегзит трговски договор е можен до крајот на следниот месец, по разговорите со лидерите ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон во понеделникот ќе ги предупреди функционерите на Европската унија дека Велика Британија е подготвена да го дозаврши предониот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 345 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 386 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 82 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В понеделник продолжуваат разговорите меѓу Џонсон и лидерите од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: