Франција не исклучува можност преговорите за односите по Брегзит да завршат без договор

Според официјален Париз, ќе биде „тешко“ преговорите за трговските односи меѓу Велика Британија и ЕУ по Брегзит да завршат во рок од четири месеци, и не ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен изјави дека сите земји членки на ЕУ се подготвени да сторат сé што е можно за до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Нивото на алармирање на корона вирусот е намалено од ниво четири на ниво три во Велика Британија во петокот, се вели во соопштение на Главните медицински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон, ќе го посети Лондон за да ја одбележи 80-годишнината од историското обраќање на Де Гол пред Французите во Лондон, а ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 686 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 400 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 302 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 250 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 601 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција не исклучува можност преговорите за односите по Брегзит да завршат без договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: