Два нови случаи на Ковид 19 во Гостиварско, еден во градот и еден во Врапчиште


Со последните тестирања за откривање новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион има два нови случаja. Според информациите на меѓуопштинскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според објавените резултати на здравствените власти, вчера во Кичево има две нови лица заразени со Ковид-19.Општината апелира на дополнителни мерки и на ...
| | веќе видена | слични

21-годишната Ангела раскажува за своето искуство како го победила смртоносниот вирус ковид-19. -Додека се лекував од ковид-19 имав многу позитивно искуство со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Млада девојка раскажува за своето искуство со матичниот доктор, епидемиолозите и целата екипа од Институтот за јавно здравје, кои буквално 24 часа и помагале ...
| | веќе видена | слични

На денешниот состанок на општинскиот кризен штаб се разговараше за актуелната состојба со пандемијата од КОВИД 19. На ниво на Општина Битола, бројот на нови ...
| | веќе видена | слични

Во општина Кичево денеска се регистрирани два нови случаи на заболени од КОВИД 19. Според информациите од Кризниот штаб на општината, се работи за 58-годишен ...
| | веќе видена | слични

Меѓуопштинскиот кризен штаб по денешниот состанок оцени дека состојбата со пандемијата во гостиварскиот регион е под контрола. До граѓаните упатија апел за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „ Дојче веле “, откако вчера министерот за ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два нови случаи на Ковид 19 во Гостиварско, еден во градот и еден во Врапчиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: