Два нови случаja на Ковид 19 во Гостиварско, еден во градот и еден во Врапчиште


Според информациите на меѓуопштинскиот кризен штаб за општините Гостивар, Врапчиште, Маврово и Ростуше, на тестирањата позитивни на Ковид19 се едно лице од ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1.348 тестирање, а регистрирани се 182 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-107, Куманово-14, Штип-4, Тетово-23, Струга-5, ...
| | веќе видена | слични

Починати се шест лица, двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово и двајца од Тетово, соопшти Министерството за здравство. Во ГОБ „8 септември“ починати се ...
| | веќе видена | слични

Нови пациенти ги полнат капацитетите на монтажната болница во инфективната клиника. Скопје се уште е лидер на активни случаи вкупно 1507. Општина Чаир е лидер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 601 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 358 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 261 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два нови случаja на Ковид 19 во Гостиварско, еден во градот и еден во Врапчиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: