Барние: Неприфатлив е селективниот пристап на Велика Британија во преговорите

Главниот европски преговарач со Велика британија, Мишел Барние ја предупреди британската Влада дека е неприфатлив селективен пристап, според кој Лондон би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон, ќе го посети Лондон за да ја одбележи 80-годишнината од историското обраќање на Де Гол пред Французите во Лондон, а ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон изјави дека верува оти пост-Брегзит трговски договор е можен до крајот на следниот месец, по разговорите со лидерите ...
| | веќе видена | слични

Продавниците низ Велика Британија ги отворија своите врати и им понудија на клиентите големи попусти, од кои некои достигнуваат до 70 проценти.Ова создаде ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон во понеделникот ќе ги предупреди функционерите на Европската унија дека Велика Британија е подготвена да го дозаврши предониот ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија нема да го продолжи периодот на транзиција за време на кој треба да се договори иднината на односите со Европската унија, а кој изминува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 184 | | | веќе видена

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски денеска попладне и официјално ќе влезе во својата градоначалничка канцеларија и ќе ја преземе својата должност. Тој ...
сите 273 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 62 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барние: Неприфатлив е селективниот пристап на Велика Британија во преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: