Естрадните уметници ќе добијат помош од 14.500 денари за два месеца


4 копии

СДСМ како одговорна партија на власт изгради концепт за враќање на парите назад на граѓаните, којшто се реализира преку повеќе мерки и проекти. Една од мерките ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За најмалку два пати ќе се зголемат капацитетите за транспорт на сообраќајот на операторите на пазарот на електронски комуникации, што беа намалени поради ...
| | веќе видена | слични

– Во третиот сет мерки обезбедивме поддршка и за компаниите кои беа храбри, кои и покрај економската криза, односно се охрабрија и за време на коронакризата да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Управата за јавни приходи известува дека на апликацијата МојДДВ е поставена опцијата за откажување на донација. Граѓаните кои сакаат да ја откажат донацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, информираше дека е објавен јавниот повик за финансиска поддршка за зајакнување на конкурентноста на деловните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изминатите три месеци од кога почна пандемијата со коронавирусот КОВИД – 19 до денеска преку различни мерки обезбедивме поддршка за економијата и за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши информираше за јавниот повик за финансиска поддршка од 20 милиони евра на деловните субјекти кои инвестирале во време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ кое во меѓувреме продолжува со протестно блокирање раскрсници, утре одговор за преговорите со Бугарија очекуваат од министерот за надворешни работи ...
сите 539 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 302 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 80 | | | веќе видена

Целосно укинување од утре на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и дозвола за организација на настани, ...
сите 92 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Естрадните уметници ќе добијат помош од 14.500 денари за два месеца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: