Братот на Флојд во Конгресот: Бидете лидери и направете ја вистинската работа


Братот на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше брутално убиен од полицијата во Минеаполис, Фолонајз Флојд, денеска во американскиот Конгрес повика на ...
| | веќе видена | слични

Републиканците и демократите поддржуваат формирање комисија, чија цел би била истражување на причините за криминал во малцинските заедници Сенатот и ...
| | веќе видена | слични

По убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Минеаполис, левичарски политичари низ САД покренаа кампања чија цел е да се укинат или сериозно намалат ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Донлад Трамп потпиша извршна уредба за реформите на полицијата, три недели по смртта на 46 годишниот Афроамериканец Џорџ Флојд во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп денека ќе ја потпише извршната наредба за полициската реформа, иако се уште не е познато што точно ќе се промени, во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска ги повика своите сонародници да бидат покритични и поактивни во борбата против расизмот. – Колку и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Братот на Флојд во Конгресот: Бидете лидери и направете ја вистинската работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: