Братот на Флојд во Конгресот: Бидете лидери и направете ја вистинската работа


Братот на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше брутално убиен од полицијата во Минеаполис, Фолонајз Флојд, денеска во американскиот Конгрес повика на ...
| | веќе видена | слични

Републиканците и демократите поддржуваат формирање комисија, чија цел би била истражување на причините за криминал во малцинските заедници Сенатот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Републиканската партија денеска го претстави „Законот за правда“, како директен одговор на масовните протести на јавноста за смртта на Џорџ Флојд и другите ...
| | веќе видена | слични

По убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Минеаполис, левичарски политичари низ САД покренаа кампања чија цел е да се укинат или сериозно намалат ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Донлад Трамп потпиша извршна уредба за реформите на полицијата, три недели по смртта на 46 годишниот Афроамериканец Џорџ Флојд во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 398 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 470 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Братот на Флојд во Конгресот: Бидете лидери и направете ја вистинската работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: