СЗО: Во Африка регистрирани се над 200.000 лица инфицирани со Ковид-19


2 копии
4 копии

Во Словенија регистрирани четири нови случаи на лица заразени со коронавирусот, а епидемиолозите предупредуваат дека тоа е директна последица од отворањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во најмалку 20 американски сојузни држави регистрирано е зголемување на бројот на инфицирани, а најмалку девет пријавиле дека минатата недела дошло до пораст ...
| | веќе видена | слични

Има зголемување на бројот на инфекции во најмалку 20 држави во САД, а најмалку девет пријавиле зголемување на хоспитализациите минатата недела. Некои земји, ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Властите во Пекинг воведоа карантински мерки во 21 населба за да го спречат натамошно ширење на коронавирусот од кој заболеа 106 луѓе во главниот град на Кина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Во Африка регистрирани се над 200.000 лица инфицирани со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: