ЕЦБ: Запрен падот на голбалната употреба на еврото минатата година

Глобалната употреба на еврото како валута беше главно стабилна во текот на минатата година по константниот пад по должничката криза во еврозоната, но ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според информациите од извештајот на американскиот институт за политички студии. Кој го пренесува „Ројтерс“, од 18. март до денеска, за период од 11 недели ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот извештај на „Uniti Technologies“ покажа дека бројот на играчи на компјутерски игри во светот, во првите пет месеци од годинава, пораснал за 50 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЦБ: Запрен падот на голбалната употреба на еврото минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: