ЕЦБ: Запрен падот на голбалната употреба на еврото минатата година

Глобалната употреба на еврото како валута беше главно стабилна во текот на минатата година по константниот пад по должничката криза во еврозоната, но ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според информациите од извештајот на американскиот институт за политички студии. Кој го пренесува „Ројтерс“, од 18. март до денеска, за период од 11 недели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици луѓе излегоа низ улиците на Либан, протестирајќи поради економската ситуација во земјата, во момент кога Либан се соочува со рекорден пад на валутата. ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот извештај на „Uniti Technologies“ покажа дека бројот на играчи на компјутерски игри во светот, во првите пет месеци од годинава, пораснал за 50 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, потврди дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор. Тој го најави ...
сите 112 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 65 | | | веќе видена

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
сите 336 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЦБ: Запрен падот на голбалната употреба на еврото минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: