Втора недела протести во САД, демонстрантите бараат реформи во полицијата


На улиците на американската престолнина Вашингтон вчера на најмасовниот протест против расната дискриминација излегоа илјадници лица, кои го кренаа својот глас ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти во Берлин, Хамбург и неколку други германски градови и денеска протестираат против расизмот и општествената нееднаквост, правејќи човечки синџир ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе формираа човечки ланец денес во Берлин за меѓу другото, да испратат пораки против расизмот, дискриминацијата и социјалната нееднаквост.Според ...
| | веќе видена | слични

Околу 8000 луѓе се собраа во Берлин, соопшти полицијата, додека организаторите проценуваат дека имало повеќе од 20.000. Многу од нив носеа заштитни маски и ја ...
| | веќе видена | слични

Обраќањето пред нацијата на на Макрон е закажано за 20.00 часот вечерва од Елисејската палата и ќе биде четврто од почетокот на пандемијата на коронавирус, во ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција се судри со активисти кои протестираат во Париз против расизмот и полициската бруталност. Полицијата употреби солзавец против ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади демонстранти се собраа во саботата во центарот на Париз на протестот против расизмот и полициското насилство, во бранот протести ширум светот по ...
| | веќе видена | слични

Проблемот наиде на разбирање во Франција, особено во сиромашните градски предградија, каде случаите на полициска бруталност, претежно против граѓаните со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 663 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 236 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 389 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора недела протести во САД, демонстрантите бараат реформи во полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: