Илјадници демонстранти низ улиците на Вашингтон - упатени пораки против расизам и за социјална правда


Додека некои беа стационирани во близина на Белата Куќа, низ градот поголеми поворки се движеа и кон Конгресот на САД, а масовен собир имаше и пред споменикот ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти во Берлин, Хамбург и неколку други германски градови и денеска протестираат против расизмот и општествената нееднаквост, правејќи човечки синџир ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе формираа човечки ланец денес во Берлин за меѓу другото, да испратат пораки против расизмот, дискриминацијата и социјалната нееднаквост.Според ...
| | веќе видена | слични

Околу 8000 луѓе се собраа во Берлин, соопшти полицијата, додека организаторите проценуваат дека имало повеќе од 20.000. Многу од нив носеа заштитни маски и ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Протестите, на кои доминираше полициско присуство, главно беа мирни. Демонстрантите маршираа низ улиците или се собраа во јавните паркови со транспаренти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници демонстранти се собраа да го поддржат движењето „Животите на црнците се важни“ во паркот во Амстердам именуван по јужноафриканскиот борец против ...
| | веќе видена | слични

Германската Влада денеска ги повика демонстрантите кои го кренаа гласот во знак на протест против расизмот и полициската бруталност да се придржуваат кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните и пред нашата економија, порача на ...
сите 331 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 215 | | | веќе видена

Под посебен засилен полициски мониторинг на денот на изборите ќе бидат неколку критични избирачки места во Охрид каде низ изборните циклуси минатите години ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници демонстранти низ улиците на Вашингтон - упатени пораки против расизам и за социјална правда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: