Девет пријави за угостителски објекти од пазарните инспектори за непочитување на протоколите


Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатото деноноќие на подрачјето на ОВР Кичево, полициските службеници констатирале 23 прекршоци за неносење лична заштита на лицето. -Ним им се издадени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано  дека три лица не ја почитувале мерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
сите 619 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 199 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 366 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет пријави за угостителски објекти од пазарните инспектори за непочитување на протоколите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: