Чулев: На земјава и се потребни избори, но здравјето на граѓаните е приоритет


Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека на земјава и се потребни фер и демократски избори, но во оној момент, кога граѓаните без страв за своето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот мнистер за внатрешни работи Наќе Чулев реагира на обвинувањата од СДСМ дека незаконски ја унапредил сопругата на Митко Чавков, објаснувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот, велат во ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков – Јасмина е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот ...
| | веќе видена | слични

Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, но јас и понатаму ќе бидам на страна на вработените и ќе постапувам исклучиво во согласност со ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министерот Наќе Чулев ги демантира денешните пишувања во дел од медиумите дека без оглас ја унапредил сопругата на Митко Чавков во МВР, но и на прес ...
| | веќе видена | слични

Чулев, без распишан интерен оглас во министерството за внатрешни работи, ја унапредил сопругата на Митко Чавков на  повисока позиција за три скалила погоре во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 406 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: На земјава и се потребни избори, но здравјето на граѓаните е приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: