Нови 125 случаи на Ковид-19, двајца починати, оздравени осум пациенти


2 копии
2 копии

Во последните 24 часа се потврдени три нови случаи на коронавирус во Словенија, а не се регистрирани нови смртни случаи, објави владата на Твитер.Пријавени се ...
| | веќе видена | слични

Деветмина починати од Ковид 19. Ова е црната статистика за денеска за смртни случаи во земјава за само едно деноноќие и е најголема до сега од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се регистрирани 162 нови случаи на ковид-19 од направени 778 тестирања. Во скопје има нови 92 позитивни, а во Тетово се 32. Во останатите ...
| | веќе видена | слични

Општина Струга оди во карантин најмалку до следниот понеделник.Вработениот кај кој е потврден вирусот ковид 19 работел на европски проекти и последнава недела ...
| | веќе видена | слични

162-ца новозаразени и 9 починати од Ковид-19 изминатите 24 часа во Македонија. Продолжува трендот на високи бројки на инфицирани и смртни случаи. Од направени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 458 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

„Носите маски, но ја гледам надежта на вашите озарени лица. Слободно Скопје секогаш било авангардата и гордоста наша“, вака претседателот на СДСМ Зоран Заев го ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 125 случаи на Ковид-19, двајца починати, оздравени осум пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: