Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020. 16,2 проценти


Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 процента и е историски најниска, напиша денеска на својот фејсбук-профил министерката за ...
| | веќе видена | слични

Глобалната економија ќе се соочи со најдлабоката рецесија во последните 80 години и ќе достигне пад од 5,2%, предвидува Светска банка во последниот извештај ...
| | веќе видена | слични

Додека Заев и Владата не убедуваат дека економијата е стабилна, анализите на меѓународните организации го покажуваат токму спротивното. Резултатите од Анкетата ...
| | веќе видена | слични

Дека најголемата светска економија е во рецесија во понеделникот и официјално потврди Националното биро за економски истражувања, институција која е задолжена ...
| | веќе видена | слични

Американската централна банка (Федералните резерви- FED) ќе продолжи да купува обврзници за да ги задржи стапките на позајмување на ниско ниво и да ја поддржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Реферeнтната годишна каматна стапка останува меѓу 0 и 0.25 проценти, соопштија Федералните резерви (Фед).Регулаторот до ова ниво ја намали каматната стапка в ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020. 16,2 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: