Голем протест во Вашингтон против полициската бруталност


2 копии

Со осум минутен и 46 секунди молк, исто толку време колку што полицаецот го држеше коленето на вратот на Флојд гувернерот на Минесота ги повика присутните за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Чарлс Браун Џуниор е именуван за шеф на ГШ на воздухопловните сили на САД, што го прави прв офицер со темна боја на кожа кој ќе има прилика да води една служба ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Производителот на спортска опрема „Адидас“ соопшти синоќа дека 30 проценти од сите нови вработувања во САД ќе бидат црнци или Латиноамериканци, во момент на ...
| | веќе видена | слични

Властите на американскиот град Хјустон во државата Тексас одлучија да го прогласат 9 јуни за Ден на Џорџ Флојд, чија смрт во Минеаполис при полициско апсење ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Германија расте дискриминацијата на граѓани врз основа на нивно етничко потекло. Тоа произлегува од годишниот извештај на Службата за антидискриминација, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 237 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 364 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем протест во Вашингтон против полициската бруталност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: