Мицкоски обвинува дека владата нема стратегија, Манчевски бара одговорност за случајот „Боемска“


Огромниот број на заразени потврдува дека работите излегуваат од контрола вели опозицискиот лидер во своето видео обраќање на социјалните мрежи. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил објави графикон на кој илустративно се прикажани изјавите на Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Математички приказ на бесчувствителноста и забеганоста на Заев. Преку човечки животи во гола борба за власт. Арам да му е! Фејсбук статус на Александар ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на Фејсбук го искоментира однесувањето на лидерот на СДСМ кон заразените од корона и негова желба за власт ...
| | веќе видена | слични

Тема во денешното издание на емисијата „Стадион“ на „Канал 77“ беа пратениците, нивните плати, фамозните патни трошоци, кои буџетот за пет години го чинеа три ...
| | веќе видена | слични

Безбедноста и здравјето на граѓаните се приоритет за ВМРО-ДПМНЕ и од тоа не отстапуваме, истакна Никола Мицевски, кој беше кординатор на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство сосема потфрли во справувањето со пандемијата за корона вирусот. До моментот кога на Влада им беше битно здравјето на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Надлежните за справување со корона вирусот се без компас. Глумењето нормализација води само кон ширење на заразата. Вонредна состојба во државава се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски обвинува дека владата нема стратегија, Манчевски бара одговорност за случајот „Боемска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: