Скопје пусто, со полициски пунктови не само на улиците, туку и на гробиштата


Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројот на вкупно досега заболени во земјава се ближи кон 4000, новозаболените се бројат во трицифрени броеви и во последното деноноќие регистрирани се 196 нови ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие потврдени се 196 нови случаи на КОВИД-19, осум починати и 11 оздравени лица. Од новозаразените 90 се во Скопје, по што следат ...
| | веќе видена | слични

Од оздравените пациенти четири се од Прилеп, три од Скопје, двајца од Штип, а по еден од Куманово и Велес. Починати се осум пациенти, четири од Скопје, еден од ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се седум нови, а вкупно хоспитализирани 94 пациенти. На кислородна поддршка се 35 пациенти, нема пациенти ...
| | веќе видена | слични

Новата дневна статистика во врска со состојбата со коронавирусот во Македонија бележи нов црн рекорд – осум пациенти починаа, 196 граѓани имаат позитивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 542 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 391 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје пусто, со полициски пунктови не само на улиците, туку и на гробиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: