СИТУАЦИЈАТА НЕ СЕ СМИРУВА ВО ПРИЛЕП: Еден новозаболен и еден починат


2 копии
10 копии

Резултатите од последните тестирања за откривање новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион, покажаа четири нови случаи. Од меѓуопштинскиот кризен ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Состојбата со ковид 19 во Охрид станува се по критична. Само од кластерот "Мекици" до денеска во градот заболени се 20 лица. Од денешните нови 11 тројца се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Епидемиолозите од штипскиот Центар за јавно здравје денеска и утре интезивно ќе ги земаат првите контролни брисеви на 53 текстилни работници од првата ...
| | веќе видена | слични

88-годишен охриѓанец вчера почина од КОВИД-19, а во Охрид има 42 активни случаи, соопшти Центарот за јавно здравје. Во градот има 25 болни на домашно лекување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сто шеесет и четири новозаразени со Ковид-19, 12 оздравени пациенти, двајца починати и 1.045 тестирања е вчерашниот биланс од епидемијата на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТУАЦИЈАТА НЕ СЕ СМИРУВА ВО ПРИЛЕП: Еден новозаболен и еден починат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: