Ангеловска-Бежоска на 43. средба на Клубот на гувернерите

5 копии
5 копии

Девизните резерви на земјава од почетокот на месецов бележат раст од 603,8 милиони евра и според Народната банка тие во изминатиот период достигнаа историски ...
| | веќе видена | слични

– Високото ниво на девизните резерви од над три милијарди евра, не само што е соодветно за одржување на стабилен курс на денарот, туку како што веќе и имаме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на Годишниот форум на Виенската иницијатива, како член на Надзорниот одбор во кој ги ...
| | веќе видена | слични

Народна банка уште еднаш децидно го повторува својотстав во врска со курсот на денарот, граѓаните треба да бидат спокојни, денарот останува стабилен. ...
| | веќе видена | слични

Виенската иницијатива обезбедува клучна платформа за дијалог на финансискиот сектор и во текот на корона-кризата. Гувернерката на Народната банка, Анита ...
| | веќе видена | слични

Податоците на компанијата Visa, како светски лидер во полето на бесконтактни трансакции, покажуваат дека секоја трета трансакција на каса која се одвива ...
| | веќе видена | слични

Централната банка на Франција успешно го заврши првото тестирање на дигитална валута засновано на блокчејн технологија во соработка со групацијата „Societe ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска на 43. средба на Клубот на гувернерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: