По сè, преговорите за Брегзит може да пропаднат

6 копии

Авиокомпаниите Бритиш ервејс, изиЏет и Рајанер покренаа оценка на законитоста на планот за карантин на британската Влада, со барање што побрзо да се спроведе ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Велика Британија нема да го продолжи периодот на транзиција за време на кој треба да се договори иднината на односите со Европската унија, а кој изминува на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британската Влада се откажа од плановите да воведе целосни гранични контроли со ЕУ на 1 јануари, како резултат на пандемијата на коронавирус, пренесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон и европските лидери ќе одржат разговори на 15 јуни преку видео-конференција за идните односи меѓу Европската унија и Велика ...
| | веќе видена | слични

Од европска страна, во разговорот ќе учествуваат претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според официјален Париз, ќе биде „тешко“ преговорите за трговските односи меѓу Велика Британија и ЕУ по Брегзит да завршат во рок од четири месеци, и не ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот европски преговарач со Велика британија, Мишел Барние ја предупреди британската Влада дека е неприфатлив селективен пристап, според кој Лондон би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски денеска попладне и официјално ќе влезе во својата градоначалничка канцеларија и ќе ја преземе својата должност. Тој ...
сите 296 | | | веќе видена

Ситуацијата е особено проблематична во Источна Европа и Русија, каде поради слабиот интерес за вакцини (24 проценти во некои земји), бројот на смртни случаи и ...
сите 731 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 157 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 104 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена

На 24.10.2021 околу 07.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во рудник во с.Добрево, штипско, А.Д.(55) од Кратово се здобил со тешки телесни повреди додека ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По сè, преговорите за Брегзит може да пропаднат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: