СДСМ: Носиме нова развојна економија


3 копии

Како што соопшти владината прес-служба, на вчерашната седница Владата ја усвои информацијата на Развојната банка и ја задолжи банката да склучи договори за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата донесе измени на Уредбата со законска сила за примена на Законот за задолжување на Република Македонија со заем кај Меѓународната банка за обнова и ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе измени на Уредбата со законска сила за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и министерката за финансии Нина Ангеловска денеска ја промовираа Платформата „“ преку која се реализира мерката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница Владата ја разгледа информацијата и ја утврди потребата од проверка на веродостојноста на дадените податоци до Генералниот секретаријат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 638 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 390 | | | веќе видена

Во Свети Николе имаме поголем бран на заразени, овој бран се поврзува со кластер од Штип, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, кој беше во ...
сите 224 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 202 | | | веќе видена

Oхридското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца скопјани на возраст од 19 и 20 години, кои на почетокот на месецов во Охрид За нив ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Носиме нова развојна економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: