Колумна: Наместо да чекаме, да го визуелизираме и поразиме невидливиот непријател кој го уништува нашето здравје и нашата економија


Последниве денови во Македонија, повторно расте бројот на заразени и активни случаи на заболени со Ковид-19. Исто така, драматично се зголемува и бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тема во денешното издание на емисијата „Стадион“ на „Канал 77“ беа пратениците, нивните плати, фамозните патни трошоци, кои буџетот за пет години го чинеа три ...
| | веќе видена | слични

Безбедноста и здравјето на граѓаните се приоритет за ВМРО-ДПМНЕ и од тоа не отстапуваме, истакна Никола Мицевски, кој беше кординатор на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство сосема потфрли во справувањето со пандемијата за корона вирусот. До моментот кога на Влада им беше битно здравјето на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Замаецот за изборите е свртен и тој сосем веројатно не може да биде запрен. Од каде ќе дојде последниот повик до опозицијата – од „Бихаќска“, од амбасадата на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се покажува дека нема храброст да организира избори, во согласност со Уставот и законите и покрај широката меѓународна поддршка за тоа. Не ги почитуваат ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Надлежните за справување со корона вирусот се без компас. Глумењето нормализација води само кон ширење на заразата. Вонредна состојба во државава се ...
| | веќе видена | слични

Албанец може да биде премиер на Македонија, но прво да ја добие довербата од сите граѓани и од оние во Штип и Струмица! Не може со програма само за Тетово и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 301 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 273 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колумна: Наместо да чекаме, да го визуелизираме и поразиме невидливиот непријател кој го уништува нашето здравје и нашата економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: