Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово


16 копии
3 копии
2 копии

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано  дека три лица не ја почитувале мерката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За едно деноноќие, тетовските полициски службеници извршиле контроли кај 519 лица да се утврди дали се дома поради добиените решенија за задолжителна изолација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: