Зекири: Температура, болки во коските, губење на сетилата за вкус и мирис, се само неколку од симптомите


Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
| | веќе видена | слични

Сара Черчил (36), мајка од Дорсет, Англија, била шокирана кога го забележала осипот на нозете. Таа немала температура или упорна кашлица, па по анализите и ...
| | веќе видена | слични

Сара Черчил (36), мајка од Дорсет, се запрепастила кога на своите нозе видела осип. Лекарите ѝ рекле дека тоа би можело да биде канцер на крвта или дури ХИВ ...
| | веќе видена | слични

Бојата на вашата урина може да биде пресудна… Симптомите на коронавирусот вклучуваат висока температура, сува кашлица и губиток на сетилото за мирис и вкус. Но ...
| | веќе видена | слични

Првите испитувања во Финска ги изненадија научниците – кучињата брзо научија да го намирисаат корона вирусот. Како омилените животни може да помогнат против ...
| | веќе видена | слични

Хана Кестлдин (31) од Велика Британија била тешка 164 кг, па лекарите се загрижиле за нејзиното здравје. ја предупредиле дека ако не ослабе нема да живее ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лекарката Колин Кивлахан знаела дека е позитивна на Ковид-19 во моментот кога излегла од својот дом во Сан Франциско и почувствувала мирис на чад – симптом кој ...
| | веќе видена | слични

Докторката Колин Кивлахан знаела дека ќе биде позитивна на тестирањето за коронавирус оној момент кога тоа утро излегла од својата куќа во Сан Франциско и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 139 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 120 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Мора да гарантираме безбедни избори и право за глас за секој граѓанин, рече портпаролот на кампањата на ДУИ, Бујар Османи и го повика Уставниот суд да го ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зекири: Температура, болки во коските, губење на сетилата за вкус и мирис, се само неколку од симптомите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: