Слоганот „Црните животи се важни“ испишан на улица кон Белата куќа


6 копии

Протестите, на кои доминираше полициско присуство, главно беа мирни. Демонстрантите маршираа низ улиците или се собраа во јавните паркови со транспаренти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници демонстранти се собраа да го поддржат движењето „Животите на црнците се важни“ во паркот во Амстердам именуван по јужноафриканскиот борец против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Системски расизам постои насекаде во САД, не само во телата за спроведување на законот, рече поранешниот потпретседател на САД и претседателски кандидат Џозеф ...
| | веќе видена | слични

Американската пејачка и поп-кралица Мадона (61) воодушеви многу луѓе во Лондон овој викенд кога се појави на патерици на протестот по повод смртта на Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Анти-расистички протести се одржаа во целиот свет во неделата, при што десетици илјади демонстранти во Рим, Берлин, Лондон, Брисел и Париз излегоа на улиците. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поларизацијата и поделбите во Америка изгледа дека никогаш не биле поголеми. И додека на протестите кои траат веќе 12 дена поради полициската бруталност и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слоганот „Црните животи се важни“ испишан на улица кон Белата куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: