Полицијата во Минеаполис повеќе нема да може да го задушува приведениот


5 копии

Повеќе од 10 полицајци од Минеаполис го осудуваат колегата обвинет за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд и велат дека се подготвени да прифатат „промени, ...
| | веќе видена | слични

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се проширила во целиот свет. Со голема брзина било споделувано и видеото на кое се гледа како полицаецот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата во Оклахома објави снимка од едно апсење во 2019 година на која се гледа сцена слична на онаа во која беше уапсен Џорџ Флојд, а која исто така имала ...
| | веќе видена | слични

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се прошири низ целиот свет.Се брзина на светлината се споделуваше снимката на која се гледа полицискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се прошири низ целиот свет. Со огромна брзина беше споделена и снимката на која се гледа како полицаецот ...
| | веќе видена | слични

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис, вклучени во смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд, е ослободен од притвор, откако за него била платена ...
| | веќе видена | слични

Еден од четворицата полицајци од Минеаполис обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, Томас Лејн, бил ослободен од притвор, откако ја платил кауцијата. ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на 37-годишниот поранешен полицаец, Ерл Греј ,потврди дека на Лејн му била исплатена кауција од 750.000 долари и дека станува збор за условна ...
| | веќе видена | слични

Со бараните реформи се предвидува зголемена одговорност за полициските службеници Претседателот на САД, Доналд Трамп, е предвидено да се состане со верските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата во Минеаполис повеќе нема да може да го задушува приведениот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: