Ахмети посака Албанец да биде премиер, Заев вели дека од неговата коалиција тој e идниот премиер


Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, му се налути на перформансот на подмладокот на ДУИ кои вечерва со огромен светлечки транспарент на скопската тврдина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демократската унија за интеграција со натписот „Зошто да не?“ го осветли со ласери скопското Кале во предизборната кампања која ја започна со барање за прв ...
| | веќе видена | слични

„Зошто да не?“- продолжува кампањата на ДУИ за прв Албанец премиер на Македонија, откако вечерва го осветлија скопското Кале со пораката напишана на албански ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дали идејата на ДУИ за Албанец премиер е реално остварлива или трик и популизам на Ахмети за подобра позиција на коалициското столче на власт? Желбата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за образование Арбр Адеми, денеска како претставник на ДУИ, ги повика сите албански партии и сите граѓани Албанци да се обединат околу каузата дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 494 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети посака Албанец да биде премиер, Заев вели дека од неговата коалиција тој e идниот премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: