ОД КУМАНОВО ДО ГЕВГЕЛИЈА, ОД ДЕБАР ДО БЕРОВО: Ширум Македонија скокна бројот на невработени


2 копии

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Три месеци без работа и без приходи – кризата со коронавирусот соочи голем број Германци со големи финансиски тешкотии. Експертите очекуваат бран банкротства. ...
| | веќе видена | слични

Според Економската комисија на Обединетите нации за Африка (UNECA), околу 34 проценти од населението на африканскиот континент е на возраст од 15 до 34 години. ...
| | веќе видена | слични

Како и насекаде низ светот, Ковид-19 предизвика економска криза во Северна Македонија. Во еден дел, здравствениот одговор на кризата предизвика индуцирана ...
| | веќе видена | слични

Иако има намалување на бројката на лица кои бараат помош како невработени, економистите предвидуваат дека опоравувањето на нацијата од пандемијата ќе земе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во последната недела во САД околу 1,54 милиона лица поднеле барања за пријава за невработеност, соопшти денеска Министерството за труд, покажувајќи дека и ...
| | веќе видена | слични

Додека Заев и Владата не убедуваат дека економијата е стабилна, анализите на меѓународните организации го покажуваат токму спротивното. Резултатите од Анкетата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јуни 2020 (Inpress) – Бројот на невработени лица во Охрид во месец април во однос на март, порасна за 350 лица, пред се’ поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД КУМАНОВО ДО ГЕВГЕЛИЈА, ОД ДЕБАР ДО БЕРОВО: Ширум Македонија скокна бројот на невработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: