ОД ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - Филипче, сепак, со резерва додека не „пресече“ Комисијата


Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска истакна декаво рамки на Комисијата за заразни болести следниве денови ќе се дискутира за тоа дали ...
| | веќе видена | слични

Во штипските конфекции, од седум досега, кои беа идентификувани како ризични, земени се 778 бриса, од кои потврдени се 126 позитивни случаи и хоспитализирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицискиот час на некој начин е модифициран и засега нема потреба да се воведуваат дополнителни мерки од тие што се сега како активност на терен, смета ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид од присутните на семејна прослава со околу 200 лица досега се регистирани осум позитивни на Ковид-19, а 40 контакти се во изолација, додека од семејна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција во Владата изјави дека било кој настан, вклучувајќи ги и изборите, доколку е организиран ...
| | веќе видена | слични

Тој тренд во Скопје продолжува, односно вирусот се шири помеѓу повеќе кластери, но има и нови. Филипче подвлече дека појавата на нови случаи е секогаш поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - Филипче, сепак, со резерва додека не „пресече“ Комисијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: