Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони


Вработеноста во САД во мај се зголеми за 2,5 милиони, а стапката на невработеност падна на 13,3 проценти, покажаа податоци кои денеска ги објави Министерството ...
| | веќе видена | слични

Според податоците, индустриското производство во 19-те земји членки на монетарниот блок се намалило за 17,1 процент во април на месечно ниво, а на годишно за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Бруто домашниот производ (БДП) на Велика Британија во април се намали за 20,4 проценти на месечно ниво, поради ограничувањата воведени поради Ковид-19, сooпшти ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Индустријата во еврозоната го доживеа својот најголем пад во април. Поради пандемијата на коронавирус беше прекината производствената активност, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Дека најголемата светска економија е во рецесија во понеделникот и официјално потврди Националното биро за економски истражувања, институција која е задолжена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: