Николовски: Со неодговорното однесување на Мицкоски не се гради здрав систем


Во своето видео обраќање на социјалните мрежи, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски го критикуваше однесувањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри, најави генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, откако Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ праша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри! Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки. И ќе се вратиме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот Стево Пендаровски нова вонредна состојба поради зголемениот број на заболени и починати од КОВИД 19. Подготвени се за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот Стево Пендаровски да ја продолжи вонредната состојба поради зголемениот број заболени и починати од ковид- 19. Оценуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата нема капацитет да се справи со здравствената криза. Резултатите говорат дека Владата на Заев и Спасовски убедливо најлошо се справува во регионот со ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во онлајн интервју синоќа на ТВ 24 праша зошто техничката влада не го смени министерот за внатрешни работи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 718 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 475 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Со неодговорното однесување на Мицкоски не се гради здрав систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: